Inundatie schotjes plaatsen en rooien door Peter Burger,
voor langere tijd onder water zetten van een perceel,bestrijdt een aantal grondgebonden ziekten, plagen, onkruiden en opslag van bollen Deze methode wordt in de teelt van bloembollen steeds meer toegepast omdat enkele ziekten moeilijker chemisch te bestrijden zijn dan voorheen en ook de toelating van diverse middelen is vervallen. Men kan kiezen uit het ploegen van een dijk om het te behandelen perceel heen te ploegen, of nu kan men ook eenvoudig Polyester schotjes zetten, voordeel hiervan is , dichter op sloot de grond te behandelen, alle grond binnen het schot word behandelt , zijn meerdere jaren te gebruiken, minder last van dijk doorbraak door harde wind .(windkracht 11 gaf hier geen problemen ) en je hebt geen grote dijk (onbehandelde grond ) die je na afloop weer vlak moet kilveren en daardoor weer over het net behandelde stuk land uitsmeert.Aangezien er geen machines voor handen waren die aan onze eisen/verwachtingen voldeden ( te langzaam, te arbeids intensief ,geen trekkracht op de trekker door slib, te veel kapot getrokken / beschadigde schotjes , daardoor bijna niet meer te her gebruiken ) ben ik (Peter) zelf maar gaan ontwikkelen met als resultaat een schotjes machine die lachend door 1 persoon op de trekker, en 1 pers achter bij de machine (die daar ook lacht natuurlijk ) kan worden gebruikt en die alles in 1 werk gang doet, graven , plaatsen, dichten, en aandrukken, ,,, klaar,,,, en onder pompen maar.
 

“Het rooien van de schotjes”.
Het er uithalen was een verhaal apart en heeft 2 maanden geduurd voordat de machine naar het zin was, en de schotjes in nagenoeg alle omstandigheden , ook met slib tegen het schot aan, of  met lichte vorst nog in de grond , zonder schade er weer uit kan halen, nu draait die zo goed dat je er nagenoeg geen werk meer aan hebt, zelfs bij de scheiding van 2 schotjes trekt ie het volgende schot eenvoudig de machine in, en kan als de volle rol er af is gekanteld , eenvoudig weer met de nieuwe worden begonnen, ook door 1 man op de trekker en 1 bij de machine te bedienen,
De machines draaien zo goed dat er meerdere loonbedrijven super enthousiast zijn geraakt en de machines zijn gaan gebruiken, terwijl ze daarvoor het concept schotjes als een tijdrovende, arbeids intensieve bezigheid zagen en er daarom nog niet aan waren begonnen. De schotjes staan zo’n 3 maanden in de grond.
‘Het rooien van de schotjes en het vlakken.